Справа № 2-1870/2010р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 року
Краматорський міський суд Донецької області
в складі головуючого судді Ткачової С.М.,
при секретарі Баленко Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання сумісною власністю подружжя, та визнання право власності,
ВСТАНОВИВ:
27.01.2010 року позивачка звернулась з позовом до відповідача про визнання сумісною власністю подружжя, та визнання права власності, мотивуючи свої вимоги тим, що 05.09.2000 року зареєструвала шлюб з відповідачем по справі. 18.12.2009 р рішенням Краматорського міського суду шлюб між нами було розірвано. З відповідачкою проживаємо окремо, мій неповнолітній син бажає проживати зі мною. У добровільному порядку відповідачка не бажає розділити спільно набуте майно. За період спільного життя з відповідачкою на спільні кошти ми набули наступне майно: Просить визнати квартиру АДРЕСА_1 спільною сумісною власністю подружжя, визнавши за нею право власності на ? частину квартири, стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.
В судове засідання позивачка не з»явилася , але надала суду заяву з проханням слухати справу у її відсутність, де позовні вимоги підтримала та просила задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, за невідомою суду причиною, про час слухання справи повідомлений належним чином, повідомлень про причини неявки від відповідача не надійшло, в зв’язку з чим згідно ст. 224 ЦПК України суд на підставі наявних у справі доказів вважає можливим ухвалити заочне рішення.
Всебічно та об’єктивно вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст.ст. 60,70,71 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). У разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. Майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Згідно ст.ст. 368,369,372 ЦК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
Згідно копії свідоцтва про одруження, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 25 грудня 1999 року (а.с.9).
Згідно договору купівлі-продажу від 28.05.2004 року за р.№ 2685, ОСОБА_3 придбав квартиру АДРЕСА_1 (а.с.5).
Таким чином, у суді встановлено, що ОСОБА_4 придбала право власності на 1/2 частину вказаної жилої квартири.
Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивачки слід стягнути сплачені нею при подачі позову витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 250 грн. та судовий збір в розмірі 51 грн.
Керуючись ст.ст.10,60,88,213-215,224,226 ЦПК України, ст.ст.328,368,369,372 ЦК України, ст.ст.60,70,71 СК України, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про визнання сумісною власністю подружжя, визнання права власності - задовольнити в повному обсязі.
Визнати сумісною власністю подружжя ОСОБА_3 та ОСОБА_4 квартиру АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_4 право власності на ? частину квартири АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 судовий збір в сумі 51 грн, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 250 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано в Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Краматорський міський суд.
Суддя/підпис/
Рішення не набрало законної сили
Оригінал рішення знаходиться в архіві суду в матеріалах справи № 2-1870/10р.
Суддя С.М. Ткачова