Судове рішення #10005000

Справа № 2-1720/2010р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2010 року  Шевченківський районний суд м. Львова  

в складі :  головуючої  -  судді        Малех І.Б.

                 при  секретарі                   Костюк А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові

цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до Третьої Львівської державної нотаріальної контори, третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

у с т а н о в и в:

       ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Третьої Львівської державної нотаріальної контори, третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

       В   обґрунтування  своїх  позовних  вимог  зазначає  про те, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_4, яка до дня смерті була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_1. Він та його дві сестри ОСОБА_5 та ОСОБА_3 являються спадкоємцями її майна за законом, зокрема йому належить Ѕ частка вищевказаної квартири. Оскільки  він пропустив термін подачі заяви про прийняття спадщини, третя Львівська державна нотаріальна контора письмово відмовила йому у прийнятті спадщини, в зв’язку з пропущенням такого строку, тому позивач ОСОБА_1 просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки такий пропущений через те, що позивач вважав, що фактично прийняв спадщину, оскільки продовжував проживати у вищезгаданій квартирі після відкриття спадщини,  а дві його сестри ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відмовились від прийняття спадщини, проте не знав, що потрібно належним чином юридично оформити прийняття спадщини.

Позивач  в  судовому   засіданні  підтримав позовні вимоги, зіславшись на обставини та факти, вказані в позові, просить зобов’язати Третю Львівську державну нотаріальну контору в визначений судом строк прийняти його заяву про прийняття спадщини.

Представник Третьої Львівської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, однак від останнього на адресу суду поступив лист, з проханням дану цивільну справу слухати без участі їх представника, позовні вимоги визнають в повному обсязі, просять суд ухвалити рішення, яким позивачу буде визначено додатковий строк для прийняття спадщини.

Треті особи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просять суд ухвалити рішення, яким позивачу буде визначено додатковий строк для прийняття спадщини.

Заслухавши пояснення позивача,  третіх осіб, оглянувши письмове клопотання відповідача, з’ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_6 були офіційними батьками позивача ОСОБА_1, про що вказано в його свідоцтві про народження серії ЯЭ за № НОМЕР_1 від 29.07.1955р., однак ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача, а ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати, після чого відкрилась спадщина на квартиру АДРЕСА_1. Із свідоцтва про право на спадщину вбачається, що Позивач ОСОБА_1 являється спадкоємцем до спадкового майна гр. ОСОБА_6, а саме на Ѕ частину вищевказаної квартири. Однак при зверненні останнього в Третю Львівську державну нотаріальну контору,  йому було відмовлено у прийнятті спадщини, в зв’язку з пропущенням строку подання заяви для прийняття такої  спадщини, тому позивач ОСОБА_1 просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки такий пропущений з поважних причин, так як позивач вважав, що фактично прийняв спадщину, оскільки після її відкриття продовжував проживати в вищевказаній квартирі, а дві його сестри ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які також являються спадкоємцями даної квартири, відмовились від прийняття спадщини, проте не знав, що спадщину потрібно оформити юридично.

Із свідоцтва про права власності на житло від 02.11.1995р. вбачається, що квартира АДРЕСА_1 належала ОСОБА_4 та її чоловіку ОСОБА_6 на праві спільної приватної власності.

У відповідності до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оскільки в судовому засіданні було встановлено, що позивач звертався в Третю Львівську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, однак  в установлений строк звернутись в нотаріальну контору не мав можливості з поважних  причин, суд вважає, що причину пропуску строку на прийняття спадщини слід визнати поважною та визначити йому додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-215, 224-225 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд,    

     

в и р і ш и в :

позовну заяву задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий трьохмісячний термін  для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, надавши йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.  

Зобов’язати Третю Львівську державну нотаріальну контору в визначений судом судом строк прийняти заяву ОСОБА_1 про прийняття спадщини та видати йому свідоцтво про право власності на спадщину.

           Позивачем може бути оскаржене рішення Шевченківського районного суду м. Львова в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                               І.Б.Малех

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація