Справа №1-71/2010 р.
В И Р О К
іменем України
01 липня 2010 року Н-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Бараненко С.М.
при секретарі- Шкурат ОГ.
з участю прокурора- Бабич А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Н-Сіверський справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, одруженого, освіта середня спеціальна, депутат Кіровської сільської ради п’ятого скликання з 22 квітня 2006 року, раніше не судимого у скоєнні злочинів, передбаченого ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.1, 2 та ст.222 ч.1, 2 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Обіймаючи посаду голови КСП “Нове життя” с.Стахорщина Новгород-Сіверського району і будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, достовірно знаючи, що жителі с. Стахорщина Н-Сіверського району ОСОБА_2, ОСОБА_3 на момент видачі КСП “Нове життя” державного акту на право колективної власності на землю не були членами цього КСП навесні 2000 року склав подання про видачу 11 особам сертифікатів на земельну частку (пай), як помилково пропущеним в основному списку, що додавався до згаданого державного акту на право колективної власності на землю, серед яких були вказані вище особи. Дане подання було направлене до Н-Сіверської райдержадміністрації.
В подальшому, на підставі цього подання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) площею 4,49 га вартістю 9459 гривень кожний. Загальна вартість їхніх сертифікатів склала 18918 гривень.
Оскільки зазначені особи не були членами КСП “Нове життя” на момент видачі КСП Державного акту на право колективної власності на землю, то вони не мали права на отримання сертифікатів на земельну частку (пай) відповідно до Указу Президента України №720/95 від 08 сепня 1995 року.
ОСОБА_1 працюючи директором TOB „Нове Життя” с. Стахорщина Н-Сіверського району, яке утворилось в результаті реорганізації КСП “Нове життя”, в квітні 2007 року, зважаючи на те, що в товаристві протягом 1-го кварталу 2007 року було вирощено та продано худобу підвищених вагових кондицій, звернувся до управління агропромислового розвитку Н-Сіверської райдержадміністрації з приводу отримання фінансової підтримки у вигляді дотації за вирощену та продану худобу підвищених вагових кондицій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 348 від 01.03.2007 р. Разом із заявою про надання дотації, ним було подано письмове зобов'язання одержувача коштів державного бюджету за програмою КПКВ 2801210 “Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва” за формою згідно з додатком № 20 до згаданої постанови КМУ, яке є офіційним документом, де вказав серед іншого про те, що TOB “Нове життя” не має простроченої більш як півроку заборгованості зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) перед бюджетом та державними цільовими фондами, що було обов’язковою умовою надання вказаної дотації.
Фактично, TOB „Нове життя” с. Стахорщина на момент складання вказаного документу мало прострочену заборгованість більш як півроку перед фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який є державним цільовим фондом, і представницьким органом якого виступає Н-Сіверський районний центр зайнятості населення, при цьому заборгованість з 2004 року, а на 1 квартал 2007 склала 16 402,85 грн.
На підставі поданих документів TOB «Нове життя» с. Стахорщина у травні 2007 року отримало дотацію в сумі 5 167,40 грн., яку було використано на господарські потреби.
ОСОБА_1 працюючи директором TOB „Нове Життя” с. Стахорщина Н-Сіверського району повторно у листопаді 2007 року, зважаючи на те, що в товаристві протягом 2007 року поголів’я корів збільшилось звернулися до управління агропромислового розвитку Н-Сіверської райдержадміністрації з приводу отримання фінансової підтримки у вигляді дотації за приріст корів молочного напрямку продуктивності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №348 від 01.03.2007 р. Разом із заявою про надання дотації, ним було подано письмове зобов’язання одержувача коштів державного бюджету за програмою КПКВ 2801210 “Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва” за формою згідно з додатком №20 до згаданої постанови КМУ, яке є офіційним документом, де вказали, серед іншого, про те, що TOB „Нове життя” не має простроченої більш як півроку заборгованості зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) перед бюджетом та державними цільовими фондами, що було обов’язковою умовою надання вказаної дотації.
Фактично, TOB „Нове життя” на момент складання вказаного документу мало прострочену заборгованість більш як півроку перед фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який є державним цільовим фондом, і представницьким органом якого виступає Н-Сіверський районний центр зайнятості населення, при цьому сума заборгованості в 1 кварталі 2007 року склала 16 402,85 грн., у 2 кварталі 2007 року 10 151,87 грн.
На підставі поданих документів TOB „Нове життя” у листопаді – грудні 2007 року отримало дотацію в сумі 10 000 грн., яку було використано на господарські потреби.
Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у скоєнні інкримінованих злочинів визнав повністю, щиро розкаявся і в судовому засіданні дав показання, що він тоді коли ставив підписи не думав, що в подальшому це буде мати таке значення. Тепер він розуміє, що від його дій настали певні наслідки. Просить суд позбавити його права займати його керівні посади, так-як вже втомився, а люди просять працювати далі.
Крім повного визнання своєї вини самим підсудним, вина ОСОБА_1 в скоєні інкримінованих злочину підтверджується іншими дослідженими в судовому засіданні доказами.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні дала показання, що підсудний сказав їй , що їхньому господарству дають 10 тис. гривень дотації і тому потрібні документи. Вона готувала документи, а він підписував.
З протоколу допиту свідка ОСОБА_5, дослідженого в судовому засіданні, встановлено, що він з 1993 по 2009 роки працював головою Кіровської сільської ради. Списки на отримання земельних сертифікатів надвало КСП “Нове життя”, керівником якого був ОСОБА_1, за складення яких він ніс персональну відповідальність.
(а.с.55)
З протоколу допиту свідка ОСОБА_2, дослідженого в судовому засіданні, встановлено, що 10.07.1998 року була прийнята в члени КСП “Нове життя, с.Стахорщина, Н-Сіверського району. Чи зверталася до керівника сільгосппідприємства ОСОБА_1 про видачу їй сертифіката на право отриання державного акта на землю вона не пам’ятає. В книзі реєстрації отримання сертифікатів стоїть її підпис.
(а.с.57)
Також вина підсудного підтверджується іншими доказами по справі:
- - копією державного акту на право колективної власності на землю КСП “Нове життя”
(а.с.62-65)
- - копією розпорядження Новгород-Сіверської РДА №279 від 29 серпня 2007 року
(а.с.66)
- - копією трудової книжки ОСОБА_2, в якій вказано, що в члени КСП “Нове життя вона прийнята 10.07.1998 року.
(а.с. 25-27)
- - довідкої з КСП “Нове життя” про термін роботи ОСОБА_2
(а.с.28)
- - довідкою з КСП “Нове життя” про термін роботи ОСОБА_3
(а.с.29)
- - довідкою про вартість земельного сертифікату.
(а.с.30)
- - копією книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) КСП “Нове життя”.
(а.с.32-34)
- - копією сертифіката на земельну частку (пай) ОСОБА_2
(а.с. 43)
Суд вважає, що дії підсудного правильно кваліфіковані:
- - по 364 ч.2 КК України, як зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, використанні свого службового становища, що завдало тяжких наслідків інтересам членів колишнього КСП “Нове життя”;
- - по ст.366 ч.2 КК України, як вчинення службового підроблення, що завдало тяжких наслідків інтересам членів колишнього КСП “Нове життя”;
- - по ст. 222 ч.1 КК України, як надання службовою особою суб’єкта господарської діяльності завідомо неправдивої інформації органам державної влади с метою отримання субсидій, субвенцій, дотацій;
- - по ст. 366 ч.1 КК України, як підроблення, тобто у видачі завідомо неправдивого документа – письмового зобов’язання до Н-Сіверської райдержадміністрації;
- - по ст. 222 ч.2 КК України, як надання службовою особою суб’єкта господарської діяльності завідомо неправдивої інформації органам державної влади з метою отримання субсидій, субвенцій дотацій, повторно.
При призначенні покарання підсудному,суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, особу винного, обставини, що пом”якшують та обтяжують його відповідальність.
До обставин,які згідно ст.66 КК України пом”якшують покарання підсудному, суд відносить те, що підсудний щиро розкаюється в скоєному злочині, позитивно характеризується за місцем проживання та є учасником бойових дій.
Обставин, які б згідно ст.67 КК України обтяжували покарання підсудному судом не встановлено
З урахуванням зазначених обставин,відповідно до вимог кримінального закону і передбачених цих законом санкцій ,суд вважає за необхідне призначити покарання підсудному не пов"язаного з позбавленням волі та з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, та яке буде необхідне та достатнє для його виправлення і запобіганню вчинення нових злочинів та з застосуванням ст. 70 ч.1 та75 КК України.
Також у відповідності до ст. 49 КК України підсудного необхідно звільнити від призначеного покарання та кримінальної відповідальності за скоєння злочинів передбачених ст. 364 ч.2 та ст. 366 ч.2 КК України у зв»язку з закінченням строків давності.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Речові докази, цивільний позов та судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323-324 КПК України, суд-
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ст. ст. 364 ч.1 та 2 , 366 ч.1 та 2, 222 ч.1 та 2 КК України і призначити йому покарання:
По ст. 364 ч.2 КК України – три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік.
Відповідно до ст.49 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного основного та додаткового покарання та кримінальної відповідальності за ч.2 ст.364 КК України в зв`язку із закінченням строків давності.
По ст. 366 ч.2 КК України – два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік.
Відповідно до ст.49 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного основного та додаткового покарання та кримінальної відповідальності за ч.2 ст.366 КК України в зв`язку із закінченням строків давності.
По ст. 366 ч.1 КК України – один рік обмеження волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік.
По ст. 222 ч.1 КК України – один рік обмеження волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік.
По ст. 222 ч.2 КК України – два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік і один місяць.
На підставі ст. 70 ч.1 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у виді двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік і один місяць.
З застосуванням ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбуття основного покарання, призначивши іспитовий строк один рік.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Чернігівської області протягом 15 днів з моменту його проголошення через Н-Сіверський районний суд.
Суддя С.М. Бараненко
- Номер: 1/720/6/13
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-71
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Бараненко Сергій Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2011
- Дата етапу: 23.05.2011