Судове рішення #10003357

Справа №2-825/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2010 року Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді – Бобровської І.В.

при секретарі – Яценюк О.А.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м.Роздільна Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що з 2004 року вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого народився син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2., батьком якого є  відповідач.  З чоловіком проживають окремо, син знаходиться на вихованні матері. Добровільно відповідач сплачує 200 грн. щомісячно, чого не вистачає на утримання дитини. Самостійно утримувати дитину позивачка не має можливості, у зв’язку з чим просила задовольнити її позов і стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1\3 частини від усіх видів доходів щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду до повноліття дитини.

До початку розгляду справи позивачка уточнила свої позовні вимоги і просить суд стягнути з відповідача на її корить аліменти на утримання доньки у розмірі 1\4 частини від усіх видів його доходів щомісячно.

Сторони в судове  засідання не з’явились, наддали суду заяви про слухання справи у їх відсутність з проханням ухвалити рішення під час попереднього судового засідання, позивачка -  про підтримання уточнених позовних вимог, відповідач – про визнання уточненого позову у повному обсязі.

Оскільки відповідач позов визнав, і визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.  

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом  встановлено, що сторони з 20.11.2004р. перебувають в зареєстрованому шлюбі, від якого у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьком якого записаний відповідач, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.3, 4),

Дитина проживає разом з матір’ю, знаходиться на її утриманні та вихованні (а.с.8).

ОСОБА_2 працює помічником машиніста, має постійний дохід, але матеріальну допомогу на утримання сина надає у недостатньому розмірі.  

Згідно зі ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В порядку ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

При таких обставинах, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі, і з відповідача на утримання сина слід стягнути аліменти у розмірі ј частини його заробітку та інших доходів щомісячно, починаючи з дня звернення позивачкою до суду та до досягнення дитиною повноліття.    

В порядку ст.81, 88 ЦПК України з ОСОБА_2 належить стягнути 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи і 51 грн. судового збору на користь держави, а також на користь позивача 150 грн. витрат за надану їй правову допомогу..

Керуючись ст.ст. 10,11,130,174, 209,212,214-215 ЦПК України, ст. ст.180,183 СК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м.Роздільна Одеської області, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1\4 частини заробітної плати та усіх видів доходів щомісячно, починаючи з 14.05.2010р., тобто з дня звернення позивачки до суду, і до 10.06.2023 року, тобто до повноліття дитини, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу в сумі 150 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя

  • Номер: 22-ц/780/1578/16
  • Опис: Сабадаш О.Ю. до Васильківської міської ради про визнання права власності на земельну ділянку
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-825/2010
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Бобровська Ірина Віталіївна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.01.2016
  • Дата етапу: 16.05.2016
  • Номер: 22-ц/780/2478/18
  • Опис: Сабадаш О.Ю. до Васильківської міської ради про визнання права власності на земельну ділянку
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-825/2010
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Бобровська Ірина Віталіївна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; з інших підстав
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.05.2018
  • Дата етапу: 05.06.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація