Справа №2-137/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2010 року Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді – Бобровської І.В.,
при секретарі – Яценюк О.А.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м.Роздільна Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, ОСОБА_3, третя особа – ОСОБА_4, про встановлення факту володіння та визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання за ним права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом , мотивуючі свої вимоги тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_5 відкрилась спадщина, до складу якої ввійшов житловий будинок з господарчими спорудами по АДРЕСА_1 Він прийняв спадщину, своєчасно звернувшись до нотаріальної контори з відповідною заявою. Дружина померлого ОСОБА_3 відмовилась від спадщини на його користь, а донька померлого – ОСОБА_4 спадщину не прийняла. Тому він є єдиним спадкоємцем за законом. У видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено нотаріусом, так як відсутні правовстановлюючі документи на майно, які загубились, у з в’язку з чим він змушений звернутися до суду з цим позовом.
В попереднє судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явився на підставі наданої заяви про розгляд справи у його відсутність, про підтримання позовних вимог у повному обсязі та з проханням ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні (а.с.72).
Представник відповідача Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про визнання позову повністю та з проханням слухати справу у відсутність їх представника (а.с.74).
Відповідачка ОСОБА_3 надала суду заяву про визнання позову та з проханням ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні у її відсутність, в попереднє судове засідання не з’явилась (а.с.73).
Третя особа ОСОБА_4 надала суду нотаріально посвідчену заяву про відсутність заперечень на позов, відсутністю претензій на спадкове майно та з проханням розглянути справу у її відсутність, в судове засідання також не з’явилась (а.с.57).
Оскільки відповідачі позов визнали, і визнання ними позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
,Вивчивши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд прийшов до висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Буцинівською сільською радою Роздільнянського району Одеської області, актовий запис №1 від 02.01.2007р. (а.с.7).
Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1
За життя ОСОБА_5 заповіту не залишив, тому має місце спадкування за законом.
В порядку ст.1261 ЦК України до першої черги спадкоємців за законом входять дружина, батьки та діти померлого.
Позивач ОСОБА_1 є сином померлого, що підтверджується свідоцтвом по народження (а.с.8), прийняв спадщину шляхом звернення до нотаріальної контори з заявою від 27.06.2007 про прийняття спадщини, була заведена спадкова справа №304/07 (а.с.64).
Дружина померлого ОСОБА_3 відмовилась від прийняття належної їй частки спадщини за законом на користь позивача шляхом звернення до нотаріальної контори з відповідною заявою від 19.06.2007р. (а.с.65).
Донька померлого ОСОБА_4 спадщину не прийняла.
Таким чином, позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_5
Позивач отримав в нотаріальній конторі свідоцтво по парво на спадщину за законом на земельну ділянку, а у видачі свідоцтва по право на спадщину на житловий будинок йому було відмовлено у зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документу на квартиру (а.с.34).
Дійсно, свідоцтва про право власності на будинок за життя ОСОБА_5 не отримував, володів ним на підставі запису в погосподарчий книзі Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, особовий рахунок 444, як голова домогосподарства. (а.с.24).
За даними БТІ, яке виготовило технічний паспорт на будинок, він рахується за ОСОБА_5, немає самовільно збудованих або переобладнаних площ, інвентаризаційною вартістю 22 036 грн.., побудований у 1965 році, тобто до прийняття Урядом України документу, яким встановлений порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (05.08.1992р.) (а.с.9-12).
З довідки Буцинівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області від 05.11.2009р. № 336 вбачається, що померлий ОСОБА_5 разом з дружиною ОСОБА_3 проживав по АДРЕСА_1 з 1961 року по день смерті.
Ніхто іншій на вказане майно не претендує і не претендував.
Таким чином, судом досліджено достатньо доказів для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання за ним права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок по АДРЕСА_1 з господарськими спорудами, загальною площею 39.20 кв.м, житловою площею 29.90 кв.м, який складається з передньої площею 4.60 кв.м, житлової кімнати площею 16.80 кв.м, кухні площею 4.70 кв.м, житлової кімнати площею 13.10 кв.м,
Керуючись ст.ст.10,11,130,174,209,212,214-215,218 ЦПК України, ст.ст.392, 1222, 1261, 1268-1270 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 – задовольнити у повному обсязі .
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 загальною площею 39.20 кв.м, житловою площею 29.90 кв.м, який складається з передньої площею 4.60 кв.м, житлової кімнати площею 16.80 кв.м, кухні площею 4.70 кв.м, житлової кімнати площею 13.10 кв.м, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: