Судове рішення #10002554

Справа № 1 – 30/10

ОКРЕМА     ПОСТАНОВА

судового засідання

05 березня 2010 року

Шевченківський районний суд м. Львова

в складі:

головуючої-судді                         Баєвої О.І.

при секретарі                     Харечка І.Я.

з участю прокурора                 Моти Р.Д.

захисника                               ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в м. Львові кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 189 ч.1 КК України, -

у с т а н о в и в:

вироком Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ст. 189 ч.1 КК України.

При вивченні матеріалів кримінальної справи судом було виявлено ряд грубих порушень вимог кримінально-процесуального законодавства, допущеного при проведенні дізнання та досудового слідства, які суд вважає неприпустимими та на які слід звернути увагу.

Так, в судовому засіданні встановлено, що неповнолітнього ОСОБА_3  19 березня 2009 року близько 12.00 год. було доставлено в Ряснянський ВМ Шевченківського РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області, де його протримали близько 5 годин та направили в Шевченківський райвідділ міліції по вул. Ак. Кучера, 5 в м. Львові.

В судовому засіданні підсудний та його мати вказували, що в приміщенні Ряснянського ВМ працівники ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 виражалися до нього нецензурними словами та наносили йому удари по різних частинах тіла. Оперуповноважений ОСОБА_4 наніс удар по голові, помічник дільничного ОСОБА_5 наніс удар палкою по ногах, оперуповноважений ОСОБА_6 наносив удари палкою по ногах на удари в голову.

Хоча в судовому засіданні працівники міліції проти таких тверджень підсудного заперечили, однак свідок ОСОБА_7 вказав, що працівники міліції ОСОБА_5 та ОСОБА_6 наносили підсудному удари в його присутності. Окрім того до матеріалів справи долучено копію медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_3, в якій зазначено, що 20.03.2009 року через 10 годин після захворювання його госпіталізували з попереднім діагнозом «Закрита черепно-мозкова травма. Струс головного мозку. Забій м’який тканин потиличної ділянки». Заключний діагноз «Струс головного мозку. Забій м’який тканин потиличної ділянки». Доставлений ОСОБА_3 до МДКП 20.03.2009 року о 04.10 год. 27.03.2009 року виписаний додому у задовільному стані.

Згідно висновку експерта №290/09 дані ушкодження у підсудного могли бути наслідком удару тупим предметом або удару головою до тупого предмету 19.03.2009 року, не були небезпечними для життя в момент їх спричинення, відносяться до легкого тілесного ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.

Крім того, після отримання висновку експерта слідчий Шнайдрук Р.Р. без повідомлення про це прокурора району призначає по справі службову перевірку, яку проводить начальник відділення кадрового забезпечення Шевченківського РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області Гнатюк В.Б. та який у висновку формально зазначає, що встановити факт порушення вимог законодавства по кримінальній справі по обвинуваченню неповнолітнього ОСОБА_3 не представилось можливим.

Крім того в судовому засіданні оперуповноважений ОСОБА_6 поводив себе зухвало, та повідомляв суду, що він не наносив жодних ударів потерпілому, а якби і наніс, то оскільки він тривалий час займався силовими видами спорту, то потерпілий би «не встав».

Суд вважає, що такі дії працівників міліції при проведенні дізнання та досудового слідства є неприпустимими, не можуть залишатися поза увагою суду, а тому про такі факти слід повідомити прокурора Шевченківського району м. Львова та начальника ГУ МВС України у Львівській області для вжиття заходів реагування щодо недопущення аналогічних випадків в майбутньому та притягнення винних до відповідальності.

Керуючись ст.ст. 23-2, 273, 340 КПК України, -

п о с т а н о в и в:

Про наведене в описовій частині повідомити прокурора Шевченківського району м. Львова Палюха А.І. та начальника ГУ МВС України у Львівській області для вжиття відповідних заходів реагування з метою недопущення аналогічних випадків в майбутньому та притягнення винних до відповідальності.

Про результати вжитих заходів повідомити Шевченківський районний суд м. Львова в місячний строк.

На окрему постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області особами, щодо яких винесено окрему постанову,  протягом п’ятнадцяти діб з моменту її проголошення через Шевченківський районний суд м. Львова.

С уддя                                         Баєва О.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація