Справа № 2-931/2010 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
08 червня 2010 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Потапенко Р.Р.
при секретарі Войтенко О.А.
за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Новопсков цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Осинівської сільської Ради Новопсковського району про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та визнання права власності на майно у порядку спадкування за заповітом, третя особа – відділ держкомзему у Новопсковському районі,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Новопсковського районного суду з позовом, у якому просить встановити факт належності ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 Державного акту на право власності на землю, серія ЛГ №142920, виготовленого на ім’я ОСОБА_2 та визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 на земельну ділянку, площею 5,72 га, вартістю 43462,22 грн., розташовану на території Осинівської сільської ради Новопсковського району.
У судовому засіданні позивач на заявлених позовних вимогах наполягала пояснивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, який за життя склав заповіт, згідно якого заповів позивачу по справі частину належного йому майна у вигляді частини житлового будинку з усіма по господарськими та побутовими спорудами, який знаходиться у АДРЕСА_1, легкового автомобілю та земельної ділянки площею 5,72 га, яка розташована на території Осинівської сільської ради Новопсковського району. Позивач спадщину прийняла у встановлений законом строк, оскільки подала до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, та на частину спадщини отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом. Однак, у Державному акті на право приватної власності на землю прізвище спадкодавця вказане –ОСОБА_2, тоді як правильне його прізвище – ОСОБА_2, у зв’язку із чим вимушена у судовому порядку встановити факт належності померлому зазначеного документу та визнати право власності у порядку спадкування за заповітом на вищевказану земельну ділянку.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи без його участі, з заявленими вимогами згоден.
Представник третьої особи – у судове засідання не з’явився, надав заву про розгляд справи без його участі, з позовними вимогами згодний.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2. 25.04.2008 року ОСОБА_2 залишив заповіт, згідно якого заповів ОСОБА_1 частину житлового будинку АДРЕСА_1, легковий автомобіль та земельну ділянку, площею 5,72 га, розташовану на території Осинівської сільської ради Новопсковського району.
Судом встановлено, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЛГ №42920, виготовлений на ім’я ОСОБА_2. При складенні вищезазначеного Державного акту була допущена помилка у прізвищі спадкодавця у справі, вказано «ОСОБА_2», тоді як правильне його прізвище - «ОСОБА_2».
Відповідно до діючого законодавства, допущена помилка в Державному акті, який є документом, що підтверджує наявність у позивача права на спадкування, являється перепоною для здійснення ОСОБА_1 права на отримання свідоцтва про право на спадщину.
З урахуванням положень п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 р. “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення”, згідно якого справи про встановлення факту, пов’язаного з вирішенням спору про право повинні розглядатися в позовному провадженні, суд розглядає вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу разом з позовними вимогами про визнання за нею права власності в порядку спадкування.
Виходячи з наведеного, вивчивши матеріали справи, у чинність п.6 ст.256 ЦПК України, суд вважає вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки вони законні, обґрунтовані, доказово підтверджені матеріалами справи.
Також судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом, який на час розгляду справи не змінено та не відмінено. Інших спадкоємців та осіб, що мають право на обов’язкову частину у спадщині, немає.
Позивач фактично прийняла спадщину, оскільки у встановлений законом строк подала до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини та отримала свідоцтво на частину спадщини.
Відповідно до складеного 25.04.2008 року ОСОБА_2 заповіту, він заповів позивачу по справі частину житлового будинку АДРЕСА_1, легковий автомобіль та земельну ділянку на території Осинівської сільської ради.
Таким чином, згідно зі ст.ст.1216-1218,1225,1233 ЦК України до позивача, як до спадкоємця за заповітом переходить право власності на спадщину, до складу якої як об’єкти приватної власності спадкодавця відносяться: частина житлового будинку АДРЕСА_1, автомобіль та земельна ділянка, площею 5,72 га, розташована на території Осинівської сільської Ради Новопсковського району.
У чинність ч.5 ст.1268 ЦК України, спадщина належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто за нормою ч. 2 ст. 1220 ЦК України з ІНФОРМАЦІЯ_1.
На підставі вищезазначеного, суд вважає, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання за нею права власності на спадщину такими, що підлягають задоволенню, оскільки вони законні, обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і не спростовані відповідачем.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,130, 174,212-215,223, 235 ч. 3, 256 ч.1 п.6, 259 ЦПК України, ст. 1216-1218,1220,1225,1233,1268-1270 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Осинівської сільської Ради Новопсковського району задовольнити повністю.
Встановити, що Державний акт на право власності на землю серії ЛГ № 142920, виготовлений на ім’я ОСОБА_2, фактично належав ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1. .
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку, площею 5,72 га, вартістю 43462,22 грн., яка розташована на території Осинівської сільської Ради, що належала ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЛГ № 142920.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано, а в разі подачі заяви про апеляційне оскарження - після закінчення двадцятиденного строку, встановленого для подачі апеляційної скарги, якщо така не була подана.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд. Апеляційну скаргу на рішення може бути подано апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя : підпис
З оригіналом згідно: суддя Новопсковського районного суду Р.Р.Потапенко
- Номер: 2008
- Опис: про визнання права власності на самочинне будівництво
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-931
- Суд: Сарненський районний суд Рівненської області
- Суддя: Потапенко Роман Романович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.06.2008
- Дата етапу: 09.06.2008