Судове рішення #10000778

                                                            Справа № 2- 745/10 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

24 червня  2010 року     Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Заярного А.М.,

                    з участю: секретаря  Рожик О.М.,

                    позивача ОСОБА_1,

                    представника позивача ОСОБА_2 ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинно збудоване домоволодіння, про встановлення факту прийняття спадщини та про визнання права власності на Ѕ частину спадкового майна,

встановив:

позивачка ОСОБА_1 та  ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом, в якому зазначили, що ОСОБА_2 перебувала у шлюбі з ОСОБА_4 від 25.10.1975 року. За час спільного проживання вони побудували домоволодіння, яке розташоване по АДРЕСА_1. Самочинно збудоване домоволодіння звели без відповідних документів, а саме: житловий будинок, в технічному паспорті літ. «А», навіс літ. «Б», літня кухня літ. «В», сарай літ. «Г», погріб літ. «Д» та сарай літ. «в».

ІНФОРМАЦІЯ_2 чоловік позивачки ОСОБА_2 ОСОБА_4 помер, після смерті якого залишилось спадкове майно, яке складається з Ѕ частини домоволодіння, що розташоване по АДРЕСА_1. Також, позивачі повідомили, що спадкоємцем за законом є дочка ОСОБА_2 ОСОБА_3 Позивачі просили суд, визнати право власності на  самочинно збудоване домоволодіння, розташоване по АДРЕСА_1. Встановити факт прийняття спадщини  ОСОБА_2  після смерті чоловіка ОСОБА_4 та визнати право власності на Ѕ частину домоволодіння, яке залишилось після смерті її чоловіка ОСОБА_4

В судове засідання з’явилася позивачка ОСОБА_1, яка надала доручення про представлення в суді інтересів позивачки ОСОБА_2. Повідомила, що позивачка ОСОБА_2 є  матір’ю відповідачки ОСОБА_3 – спадкоємиці за законом. В судовому засіданні ОСОБА_1 позивні вимоги уточнила та просила суд, визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1, позначеного в технічному паспорті від 11.02.2009 року літ. «А» з господарчими будівлями: навіс літ. «Б», літня кухня літ. «В», сарай літ. «Г», погріб літ. «Д» та сарай літ. «в»., в тому числі на Ѕ зазначеного житлового будинку з господарчими будівлями після смерті її чоловіка ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася.

Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, проти задоволення позову не заперечувала, просила справу розглянути в її відсутність, про що надала до суду відповідну заяву.

    Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він визнаний відповідачем, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

    Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Позивачка та представник позивача не заперечували проти розгляду даної цивільної справи в попередньому судовому засіданні та ухваленні рішення.

Згідно ч. 1 ст. 61 ЦПК України обставини визнанні сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Крім того, згідно ч.3 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009р. «Про застування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтересів інших осіб, суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посилання на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин

Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ч. 2 та ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження та припиняється у момент її смерті.

Відповідно до ч. 1 п.11 ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника та за ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця, він не заявив про відмову від неї.

Спірний будинок під арештом, забороною чи заставою не перебуває.

Спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадщині встановлена дружина ОСОБА_2, яка на день смерті ОСОБА_4 та до даного часу проживає в АДРЕСА_1 і фактично прийняла спадщину.

З моменту смерті ОСОБА_4 припинилась його правоздатність та право власності на вказаний будинок з господарчими будівлями, позивачка ОСОБА_2, після смерті ОСОБА_4, є учасником правовідносин, суб’єктом яких раніше був померлий. Так як ОСОБА_4 при житті не провів первинну реєстрацію свого житлового будинку з господарськими будівлями, то за позивачкою на підставі вищевикладеного необхідно визнати право власності на самочинно збудоване домоволодіння з господарськими будівлями в порядку спадкування.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10, 27, 60, 61, 88, 208, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 25, 328, 346, 1216, 1268  ЦК України,   суд  

вирішив:

позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1, позначеного в технічному паспорті від 11.02.2009 року літ. «А» з господарчими будівлями:   навіс літ. «Б», літня кухня літ. «В», сарай літ. «Г», погріб літ. «Д» та сарай літ. «в», в тому числі на Ѕ зазначеного житлового будинку з господарчими будівлями після смерті її чоловіка ОСОБА_4 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

С У Д Д Я :                                                               (підпис)

З  оригіналом  вірно :

суддя Жмеринського міськрайонного суду                     А.М.Заярний

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація