Судове рішення #10000406

                                        Справа № 2А-410/10

                                     

                             П О С Т А Н О В А

                    І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

01 липня 2010 року                                       м.Ковель

    Ковельський міськрайонний суд Волинської області

в складі : головуючого- судді                         Бондара В.М.

з участю: секретаря                                 Шокот С.Т.

         позивача                                 ОСОБА_1

         представника позивача                         ОСОБА_2

         представника відповідача                     Цибуковської Н.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ковелі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці про скасування постанови заступника начальника Волинської митниці від 20.04.2010 року у справі про порушення митних правил № 0023/20100/10, -

                         В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Волинської митниці про скасування постанови заступника насчальника Волинської митниці від 20.04.2010 року у справі про порушення митних правил № 0023/20100/10. На обгрунтування своїх вимог вказав на те, що 10.03.2010 року заступником начальника Волинської митниці його притягнуто до відповідальності за ст. 355 МК України та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8 500 гривень. Вказану постанову ним оскаржено до суду і рішенням Ковельського міськрайонного суду від 09.04.2010 року його вимоги частково задоволені, постанову скасовано і справу направлено на новий розгляд начальнику Волинської митниці. Не погоджуючись з таким судовим рішенням, була подана апеляція до Львівського апеляційного адміністративного суду. Однак, відповідачем було 20.04.2010 року повторно винесено постанову проти ОСОБА_1 по тому ж факту та накладено теж стягнення, що і постановою від 10.03.2010 року. Вважає, що відповідач не мав права виносити вказану постанову поки попередня ще набрала чинності. Просить скасувати постанову заступника начальника Волинської митниці Бондаря А.О. від 20.04.2010 року в справі про порушення митних правил № 0023/20100/10 і справу закрити.  

    В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали повністю та просять їх задовольнити з викладених підстав. Не заперечують, щоб судові витрати залишалися за позивачем.

    Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, просить зупинити провадження по даній справі до прийняття рішення апеляційним судом по оскаржуваному рішенню суду по аналогічній справі.

Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Частиною 2 ст. 69 КАС України визначено, що докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 Положеннями ст. 61 Конституції України визначено, що ніхто не може бути двічі притягнутий до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Як встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_1 двічі, а саме 10.03.2010 року та 20.04.2010 року, притягнутий до адміністративної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, що є грубим порушенням Конституції України.

Доводи сторони відповідача про зупинення провадження по даній справі до розгляду справи апеляційним судом, на думку суду, є безпідставними, оскільки сторонами суду не надано будь-яких даних про розгляд справи в апеляційній інстанції.

 Таким чином, суд оцінює, що заступником начальника Волинської митниці безпідставно та незаконно винесено постанову  від 20.04.2010 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, в той час коли ще не набрала чинності аналогічна постанова від 10.03.2010 року про притягнення тієї ж особи, за ті ж дії до відповідальності. А тому, постанову заступника начальника Волинської митниці від 20.04.2010 року у справі № 0023/20100/10 слід скасувати, як незаконну та провадження по цій справі закрити.

Судові витрати, у відповідності до ст. 94 КАС України, слід  залишити за позивачем, згідно клопотання останнього.

 На підставі ст.ст. 19, 61 Конституції України, керуючись ст.ст. 69, 71, 161-163 КАС України, С У Д, -

                    П О С Т А Н О В И В :

    Позов ОСОБА_1 до Волинської митниці про скасування постанови заступника начальника Волинської митниці від 20.04.2010 року у справі про порушення митних правил № 0023/20100/10 задовольнити.

    Скасувати постанову заступника начальника Волинської митниці Бондаря А.О. від 20.04.2010 року в справі про порушення митних правил № 0023/20100/10 відносно ОСОБА_1 за ст. 355 МК України, справу провадженням закрити.  

    Судові витрати залишити за позивачем.

    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду  через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.

    ГОЛОВУЮЧИЙ :                                 В.М.БОНДАР  

   

                   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація