Справа № 2А-397/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Ковель 23 червня 2010 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Бондара В.М.
за участю секретаря Рижко О.М.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ковелі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі Волинської області про визнання протиправною та скасування постанови Управління пенсійного фонду України у м. Ковелі у Волинській області про накладення адміністративного стягнення від 20.04.2010 року, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі Волинської області про визнання протиправною та скасування постанови Управління пенсійного фонду України у м. Ковелі у Волинській області про накладення адміністративного стягнення від 20.04.2010 року. Позов обгрунтував тим, що він постановою від 20.04.2010 року притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 165-1 ч. 5 КУпАП та на нього накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 751 гривня. Вказану постанову вважає незаконною, оскільки в його діях відсутній умисел і вина. Просить визнати протиправною і скасувати постанову управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі Волинської області від 20.04.2010 року про накладення адміністративного стягнення.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги уточнив та просить їх задовольнити з викладених підстав. ОСОБА_1 пояснив суду, що він раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, однак в постанові вказано, що притягувався і нічим це не підтверджено. Вказують, що вчинив правопорушення передбачене ч. 3 ст. 165-1 КУпАП, а притягують до відповідальності за ч. 5 цієї ж статті. Також, виносячи постанову 20.04.2010 року одночасно вказують, що вона набирає чинності в той же день 20.04.2010 року, що є незаконним і позбавляє його права на оскарження. Поряд з цим, він не мав умислу на порушення закону і відсутня його вина, оскільки все майно і всі рахунки підприємства арештовані, тому він немає можливості проводити будь-які платежі. Просить скасувати дві постанови від 20.04.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності управлінням Пенсійного фонду України у м. Ковелі Волинської області, які винесені за несплату страхових внесків за січень та лютий 2010 року.
Представник відповідача в судове засідання не з’явилася, подала суду заяву в якій просить справу слухати у відсутності представника відповідача, позов не визнає і просить відмовити в його задоволенні.
Суд, заслухавши пояснення позивача, зважаючи на позицію представника відповідача та дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Статтею 165-1 ч. 5 КУпАП передбачена відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Як вбачається із змісту постанов від 20.04.2010 року щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, що за несплату внесків до пенсійного фонду за січень 2010 року на нього накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 751 гривню, а за несплату внесків в лютому цього ж року стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 768 гривень. Як слідує із змісту вказаних постанов, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення , передбаченого ст. 165-1 ч. 3 КУпАП, однак до відповідальності він притягнутий за ч. 5 вказаної статті, за ознакою повторності, хоча будь-яких доказів вчинення правопорушення повторно не надано. Поряд з цим, вказано, що постанова набирає чинності в день її винесення.
Суд оцінює, що названі порушення в постановах про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 є підставою для скасування цих постанов, оскільки особу притягнуто до відповідальності за частиною 5 статті, коли в його діях відсутні ознаки вчинення правопорушення повторно, а також, фактично позбавлено притягнуту до відповідальності особу оскаржити винесену постанову, оскільки в постанові зазначено, що вона набуває чинності в день її винесення, що суперечить вимогам чинного законодавства.
Згідно з ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суд приходить до висновку про підставність вимог позивача ОСОБА_1 щодо скасування постанов від 20.04.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 165-1 ч. 5 КУпАП, а тому заявлений позов слід задовольнити та скасувати незаконні постанови.
Судові витрати слід залишити за позивачем, згідно клопотання останнього.
На підставі ст.19 Конституції України, керуючись ст.ст. 161-163 КАС України, СУД,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Ковелі Волинської області задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати постанови Управління пенсійного фонду України у м. Ковелі у Волинській області від 20.04.2010 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за несплату внесків за січень 2010 року у вигляді штрафу в розмірі 1 751 гривень та за несплату внесків за лютий 2010 року у вигляді штрафу в розмірі 1 768 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.
ГОЛОВУЮЧИЙ : В.М.БОНДАР