Судове рішення #10000081

                                                         Справа № 2-743/10 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

3 червня  2009 року               Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

 головуючого судді Заярного А.М.,

                         при секретарі  Гундерук Н.В.,

                         з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у  відкритому попередньому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом   ОСОБА_1 до Біликовецбкої сільської ради про визначення додаткового строку для подання в нотаріальну контору письмової заяви про прийняття спадщини,

встановив:

позивачка звернулася до суду з позовом, в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Біликівці Жмеринського району Вінницької області померла  її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина, що складалася з права на земельну частку (пай) у землі, що перебувала у колективній власності КСП «Україна» с. Біликівці Жмеринського району Вінницької області, площею 2,23 в умовних кадастрокових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, посвідченого сертифікатом серії НОМЕР_1. Спадщину після смерті матері прийняв син померлої, а позивачки рідний брат – ОСОБА_3, але не встигши оформити своїх спадкових прав, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер, що підтверджується довідкою Біликовецької сільської ради від 12.05.2010 року №146. Після смерті бара позивачки відкрилась спадщина, що складається з вищезазначеного сертифіката на земельну частку (пай), який він при житті не встиг оформити та право на земельну частку (пай), що перебувала в колективній власності КПС «Україна» с. Біликівці Жмеринського району Вінницької області, площею 2,23 в умовних кадастрокових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, посвідченого сертифікатом серії НОМЕР_2, виданого на ім’я брата позивачки. Спадщину після смерті брата прийняв їх батько ОСОБА_4, так як на час відкриття спадщини проживав та був зареєстрований разом з братом ОСОБА_3 в одному будинку, що підтверджується довідкою Біликовецькою сільською радою від 21.05.2010 року №146, але не встиг оформити своїх спадкових прав та ІНФОРМАЦІЯ_3 помер. Після смерті батька відкрилась спадщина на вищезазначені земельні паї, на які батько при житті не встиг оформити своїх спадкових прав, а також на право на земельну частку (пай) у землі, що перебувала у колективній власності КСП «Україна» с.Біликівці, Жмеринського району, Вінницької області, площею 2,23 в умовних кадастрокових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, посвідченого сертифікатом серії ВН  0370490 виданого на ім’я батька. Після смерті батька позивачка в травні 2010 року звернулася в Жмеринську районну державну нотаріальну контору з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину на вищезазначені сертифікати на земельну частку (пай), де їй повідомили, що вона пропустила шестимісячний строк для прийняття спадщини, так як повинна була звернутися в нотаріальну контору до шести місяців після смерті батька з письмовою заявою про прийняття спадщини. Так як позивачка не була обізнана з чинним законодавством України, то не зверталась в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, так як вважала, що її прийняла, оскільки проводила похорони батька, та у неї на час смерті батька знаходилися сертифікати на земельні частку (пай) на ім’я батька, брата, а також свідоцтва про смерть батьків та брата.

Тому позивачка просить суд ухвалити рішення про визначення їй додаткового строку для подання письмової заяви про прийняття спадщини в Жмеринську районну державну нотаріальну контору після смерті батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, продовжити цей строк на два місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.

В попередньому  судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги, та просила визнати причину пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини поважною та визначити  їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини протягом двох місяців з моменту набрання судовим рішенням законної сили. Пояснила, що  крім  неї  інших  спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині не має.

Представник відповідача – сільський голова Вакула Л.М. позов визнав повністю, надіславши до суду заяву, в якій просив розглянути дану справу у його відсутності.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він визнаний представником відповідача, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

Згідно ч. 1 ст. 61 ЦПК України обставини визнанні сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Крім того, згідно ч.3 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009р. «Про застування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтересів інших осіб, суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посилання на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.

Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Сторони не заперечували проти розгляду даної цивільної справи в попередньому судовому засіданні та ухваленні рішення про задоволення позову.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки він ґрунтується на законі, доведений матеріалами справи, визнаний відповідачем, це визнання не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд визнає поважною та обґрунтованою причину пропуску строку для подачі заяви для прийняття спадщини та вважає, що позивачці необхідно визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

Керуючись статтями   ст. 61, ч. 4 ст. 130, 174,175, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд

вирішив:

позов задовольнити.

Визнати причину пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 поважною.

Визначити   ОСОБА_1   додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини протягом двох місяців з моменту набрання судовим рішенням законної сили після смерті  її батька ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

С У Д Д Я :                                                   (підпис)

З  оригіналом  вірно :

суддя Жмеринського міськрайонного суду                     А.М. Заярний

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація